6 nõuannet pulmakülalisele grupipildistamiseks

Kauni tulemusega grupipilt leiab sageli oma koha fotoalbumis või lausa kellegi seinal. 

Siin on Sulle, kallis pulmakülaline, 6 nõuannet grupipildistamiseks. Kuidas olla, mida teha, millega arvestada.

Ole osavõtlik

Sa oled kutsutud pulma, seega oled Sa noorpaarile tähtis. Tänapäeval ju enam ei kutsuta kedagi lihtsal sellepärast, et ollakse naabrid või lehmalellepojad. Ikka vaid need, kes on päriselt olulised  Seetõttu palun tule julgelt pildile. Ära peida ennast kuhugi ära. Ole olemas ja võta tegevusest osa. 

Paista silma st kaamerasse

Palun ära poe igal võimalusel kellegi seljataha peitu, eriti kui oled pisut lühemat kasvu. Meenutan eelmist punkti, Sind on siia kutsutud põhjusega. Sa oled tähtis. Austusest noorpaari vastu, palun tee ennast nähtavaks. See tähendab seda, et isegi kui pead natukene kellegi taga seisma, jälgi, et näeksid fotograafi mõlema silmaga ning kui lased ennast õige pisut kükki, siis sa peaksid fotograafi endiselt nägema. Ehk teisisõnu, terve Sinu nägu peaks paistma välja. Sul on kindlasti ilusad silmad ja me soovime lisaks nendele ka Sinu naeratust näha. 

Vaata kaamerasse

Kui just parasjagu ei palutud vaadata kuhugi mujale, kui kaamerasse, siis palun vaata kaamera poole. Selle jaoks, et oleks kindlasti kõigil silmad lahti, teeb fotograaf üsna mitu kaadrit ning järeltöötlus on siis palju kiirem, kui kõik kenasti kaamera poole vaatavad. Sageli tuleb  grupipiltidel nägusid ühelt fotolt teisele tõsta, sest kuskil on kellelgi silmad kinni. Aga vaata siis vähemasti kaamera poole, teed fotograafi rõõmsaks ning kaudselt ka noorpaari, sest mida kiiremini saab fotograaf pildid töödeldud, seda kiiremini saab noorpaar need kätte. 

Mängi kaasa

See on eriti tähtis, kui teeme pisut teistmoodi fotosid, kiiksuga oleks vast hea sõna siia konteksti. Paljud noorpaarid soovivad saada teistsuguseid/humoorikaid/omamoodi fotosid.  Neist lihtsaim on näiteks hüppepilt või kallistuse pilt. Aga mõtteid on selleks veel sadu. Ning jällegi, kui me teeme selliseid pilte, siis palun tee kaasa. Kui Sul omal ideed puuduvad, siis ära kõhkle tegemast nii nagu noorpaar või fotograaf palub (eeldusel, et tegemist on ikka  fotograafiga, kelle pakutud poosid jäävad sündsuse piiridesse)

Taskud tühjaks

Ei, me ei hakka Sind röövima, küll aga ei ole pildil just eriti kena, kui meestel on nn Tootsi taskud. Need tõesti jäävad fotol imelikud….Seega, palun, tee enda taskud fotole tulles tühjaks. Enamasti piisab, kui paned asjad taha taskusse, aga parem on peita need kas pruudi kleidi taha või jätta üldse pildilt kõrvale.

Jalg kõverasse

Kui oled naine ja Sul on lühem kleit (mitte maani), on üsna tähtis, et hoiad ühte jalga põlvest pisut kõverdatult ja teisest veidike eespool. Nii jääb poos kaunim

 

Kohtumiseni pulmas!

 

 

Artikli koostas

 

Maaris Puust (Tölp)

www.maaris.ee

Pulmafotograaf ja -blogija

 

Categories: