Kuidas leida teineteisele pulmas aega – 8 ideed

Pulmapäeva tunnetuslik pikkus on huvitav fenomen. Kuigi kestab hommikust kuni järgmise päeva varajaste hommikutundideni, tundub see peaaegu igale teisele noorpaarile meeletult lühikese päevana. Olles olnud mõnes pulmas ka külalise rollis, saan külaliste poolt sama öelda. Aga kuidas teie noorpaarina saaksite muuta seda päeva pisut pikemaks, selliselt, et sinna mahub ka teie oma aega? Ikkagi on tegemist ju teie päevaga! Mul on Sulle mõned ideed, kuidas saate leida teineteisele pulmas aega. Võta mõnus hommikukohv kõrvale ja tule lugema

 

Pange ennast koos hommikul valmis

Kui Sulle on tähtis First Look hetk, ehk see, et peigmees pruuti kohe kleidis ei näe, vaid teeme sellise väikese armsa kohtumise, siis sellegipoolest on võimalik panna ennast hommikul koos valmis. See lihtsalt eeldab seda, et olete nii lähestikku ruumides, et saate teineteisega rääkida. Ning isegi kui jumestus on tehtud ja vb isegi soeng, siis hommikumantlis võib pruut vabalt peigmehe juurde jalutada, saate vabalt veel jutustada ning kallistada, ja seejärel veel viimased viimistlused enda välimuses juba eraldi tubades teha. Ja seda endiselt teineteisega rääkides. Muide, selline olukord teeb ilmselt veelgi ootusärevamaks. Sa tead, et ta on kohe teisel pool seina, kuid sa ei näe teda. Samas kuuled teisi ahhetamas Sinu kallima ilu üle.
Midagi sellist tegid näites Maris ja Andrias, kelle pilte saad vaadata postitusest “Mandu –  pulmad Ojako puhkekeskuses”Kui teile aga pole oluline pruudi mittenägemine kohe hommikul, on eriti armas, kui panete ennast koos valmis. Nii saate näiteks hommikukohvi nautides käest kinni hoida. Itsitada, kuidas kallimale jumestust tehakse (vahel näeb see üsna naljakas välja), vahepeal kallistada ning teineteist kogu sel teekonnal veel paremini toetada.

First look hetk

Kui te pole veel mõelnud, kuidas võiks pulmapäeva hommik välja näha, kui te ikkagi päris ühes ruumis ennast valmis sättida ei soovi, siis parim selleks on teha enne ilupildistamise algust nii öelda First Look Moment. Teisisõnu on see see koht, kus te näete teineteist esimest korda täies pulmailus. See on väga armas ja romantiline hetk, tõeline pisarakiskuja. Ning kuigi eestlastest paaridele on pigem loomulik teha ilupildid enne tseremooniat, siis mõnikord pole noorpaarid sellele lihtsalt mõelnud. Seega on hea alati meenutada.
Ka mõned minu välismaised paarid on pärast mõnda aega kestnud arutelu otsustanud oma ilupildid ikkagi enne tseremooniat teha ning ka first look hetke nautida. See ning ilupiltide ennetseremooniat aegne tegemine annab teile võimaluse pulmapäeval rohkem aega teineteisega veeta.

Tehke “päris” tseremoonia kahekesi ning külalistega koos “näidis”tseremoonia

On neid, kellele tseremoonia on lihtsalt üks tüütu osa pulmapäevast, aga see ei pea nii olema. Ei tohikski. Ja kuigi tseremoonia on imeilus ka siis, kui olete koos enda armsate külalistega, siis miks mitte teha tseremoonia kaks korda ning esimene neist vaid kahekesi (kui välja arvata paaripanija, fotograaf ja videograaf). See annab võimaluse intiimses õhkkonnas tunnetel turvaliselt voolata lasta ning seejärel hilisemal tseremoonial ennast veelgi avatumana tunda. Soovitan tõesti!
PS: alltoodud tseremoonia juures on väike huumor see, et kuigi paaripanek oli nii öelda kahekesi, siis kokku oli sel hetkel meid seal 8 inimest: noorpaar, tseremooniameister, fotograaf, fotograafi assistent ning videograafid 1, 2 ja 3. Samas meie hetke jäädvustajatena kasutasime pikemaid objektiive ning hoidsime distantsi andes noorpaarile vaba hingamisruumi.Krisli ja Kristjani pulmapilte saad veel vaadata nende galeriist. 

Tehke koos romantiline söömispaus enne tseremooniat

Arvestades, et teil võib alates tseremooniast veel võtta üsna tükk aega enne kui saate midagi ampsata, olen alati oma noorpaaride ajakavasse sättinud vähemalt 30 min pausi enne tseremooniat, mille jooksul nad ennast kosutada saavad. Kaval mõte on seda aega kasutada romantiliseks lõunasöögiks. Kujutage ette. Kohas, kus plaanisite pausi teha on teile kaetud imekaunis dekoreeritud laud, küünlad põlevad, lilled vaasis, ning teile on serveeritud maistvad suupisted. Te saate koos arutada läbi pulmaplaani, rääkida seni juhtunust, naerda, itsitada, unistada. See on teie hetk, teie aeg. Miks mitte midagi sellist plaanida.

Lugege enne enne tseremooniat tõotused teineteisele ette

Ideaalis võiks sellest muidugi olla pildid ja ka video. Igal juhul, kui olete mõelnud teineteisele kirjutada tõotused, siis võib olla hea mõte need lugeda üksteisele ette privaatselt. Eriti juhul, kui tead, et oled ise tunnete sees kinnihoidja, kui veel keegi pealt vaatab. Kaameraga üldiselt harjub kiirelt ning kui sa ei julge oma partneri poole sel hetkel näoga olla, on ju alati variant seista seljad vastakuti. Selliselt saate ühe armsa intiimse hetke enda päeva juurde. Ning kui juba tseremoonial teist korda neid ette loete, siis on teil ju ikka endiselt hea meel ning võib olla oskate sel hetkel veel rohkem nüansse teineteise kirjades näha. Kuigi eestlased väga tõotste kirjutamist ei praktiseeri, siis on see siiski ääretult armas komme ning miks mitte seda just selliselt, kahekesi teha.

Lausuge kahekesi toosti enne kui esimese šampusesõõmu võtate

Te ei pea selleks teistest eralduma, sest teadagi läheb kõik alates tseremooniast suhteliselt kiires tempos. Aga te saate vaadata teineteisele siiralt silma, öelda toosti, mis sel hetkel tundub meelepärane ning seejärel alles nautida šampust. See on väike hetk teile. Jah, teised vaatavad, kuid mis sellest. Need on teie lähedased ja teie valitud inimesed. Ja kui teete seda vaikselt, ei pane nad võib olla tähelegi, või kui panevad, siis kindlasti peavad ka nemad seda armsaks.

Salajane avatants

Olen kohanud mitmeid paare, kelle jaoks pulma hirmutavaim osa on just avatants. Nad ei soovi teiste ees tantsida ning pigem jätaksid selle üldse vahele. Nüüd väike mõte: kui te nii väga soovite tantsu ära jätta (mida muide on ka tehtud), siis miks mitte teha avatants kahekesi? Teil ei ole selleks tervet bändi vaja mängima, piisab telefonist tulevast muusikast. Paluge fotograafil endale veidi ruumi jätta (meil on ju olemas pikad teleobjektiivid, et seista kaugemal ja endiselt paar pilti teha) ning nautige avatantsu kahekesi. Sel hetkel, uskuge, kohe päris kindlasti mitte keegi ei arvusta teid. Teie aga saate teineteisele tähelepanu pöörata ning fotograaf püüab mõned armsad pildid distantsilt. Või kui fotograaf teid ei häiri, saab ta ka veidi lähemale tulla.

Õhtused ilupildid päikeseloojangul

Veel üks võimalus tseremoonia järgselt teineteisele aega leida on teha õhtused ilupildid päikeseloojangul. Minu repertuaaris on see juba saanud tavaks ning iga paariga varastame mõnikümmend minutit peo ajast, et minna välja pildistama. Sel hetkel annan alati võimalikult vabad käed teile teha mis iganes te soovite. Lihtsalt viin teid õige valguse juurde ning vaid vajadusel veidi juhendan. Sellegipoolest saate nautida teineteise seltskonda. Rääkida, mis vahepeal juhtunud on, mida millestki arvasite, lihtsalt olla koos, nautida imekaunist päikeseloojangut ning lisana saate sellest hetkest ka hiljem pildid.

Finaaltants kahekesi

Kui kõik külalised on lahkunud, hiilige tagasi tantsuplatsile ning tehke selle päeva viimane tants – finaaltants. See on hetk teile kahele, ilmselt on ju siis ka pulmaisagi läinud koju. Ning see hetk, see tants, paneb teie päevale kauni punkti selles paigas ning jääb teie mälestustesse igavesti südant soojendama.

Maibriti ja Larsi pulmagalerii

Artikli koostas

 

Maaris Puust (Tölp)

www.maaris.ee

Pulmafotograaf ja -blogija

Categories: